MČR štafet a klubů 2019

Připravil jsem si takový krátký referát na téma dospělých štafet. Rád bych tak poukázal na zajímavá fakta spojená se ziskem bodů do Českého poháru štafet či do České ligy klubů.

Takže, protože jde doba dopředu, tak jdeme dopředu i my tady u nás, v Turnově. Rád bych, aby šel dopředu i tadyhleten můj blog jakoby jo. A rád bych, aby ten referát, kterej jsem si připravil v Powerpointu, byl takový zrcadlo za tou letošní sezonou a abychom na těch poznatcích, které získáme, mohli stavět v té sezoně další.

Graf úměrnosti času a bodů v České lize klubů

Tohlecto, jak vidíte, je graf úměrnosti času a bodů v České lize klubů. Celkem jsme na 9. místě získali 137 bodů a trvalo nám to 2211 minut a 18 vteřin. A jak vidíte, tak čím rychlejc běžíme, tak tím víc bodů máme, jo. Tak a pomocí výpočtu importovanýho z Excelu jsem matematicky zjistil, že každá minuta znamená přibližně 0,062 bodu a taky jsem spočítal, že k jistotě třetího místa v České lize klubů je potřeba získat přibližně 0,118 bodu za každou minutu závodu. A pak jsem vlastně pomocí Ludolfova čísla, matematické konstanty π spočítal, že bychom měli na každém úseku zlepšit svůj výkon o 7,03% což znamená zrychlit o přibližně 7 minut a 16 vteřin.
Takže já myslím, že teď už je to úplně jasný. Ale ještě pro ty, kteří stále nevědí, co mají dělat, jo, tak jsem nelenil a udělal jsem takovej podrobnej rozpad, abych našel, kde by se nechalo zrychlit.

Takže jsem dlouhodobým výzkumem vypozoroval, že bychom měli v cíli lepší čas, kdybychom běhali rychleji ty závody, jo. Spočítal jsem, že by stačilo zrychlit o 30s na každém úseku a hned by to znamenalo o 25,671 bodů víc. A taky bychom měli delší pak regeneraci, jo, takže by to byl další významný přísun bodů. Pak jsem si i díky výzkumu všiml další věci, že jak se dělají ty chyby, tak nám to taky nepomůže, že jo. To znamená, že každá minutová chyba nás stojí 0,023 bodu. Ty chyby by teda bylo dobrý jakoby taky vymýtit. Takže já doufám, že si z toho vezmete, to, ponaučení patřičný, když už teď víte, co máte dělat.

Tohle jsou teda ty základní fakta a já bych teda teďka rád přistoupil k vyhlášení nejlepšího závodníka štafet.
Asi takhle jo. Já jsem dlouho přemýšlel, jak toho nejlepšího závodníka určit a musím říct, že to bylo jako těžký jo. Počet umístění na bedně, samozřejmě to je blbost jo, na tom se nadře celá ta štafeta a hlasovat jsem vás taky nechtěla nechat, protože by mohlo dojít k pokusům vo ovlivňování. A tak jsem se nakonec rozhodl, jo, pro statistiku plus/mínus. Kdyby náhodou někdo z vás nevěděl, co to znamená. Takže za každou předběhnutou štafetu na svým úseku je bod plus a za každou štafetu, která vás předběhne, tak je bod mínus. Nejvíc štafet se dá samozřejmě předběhnout na prvním úseku, ale taky se tam dá hodně ztratit, jo. Proto jsem vlastně si pomohl znovu matematickou konstantou π a počet poražených štafet či štafet, které vás porazily jsem po jejich vzájemném sečtení vydělil právě tímto slavným číslem.  

Tabulka plus/mínus

Takže z tohohle hodnocení nám vyplývá a vychází, že nejlepším závodníkem sezóny 2019 je se ziskem 29,7 bodu Daniel Wolf. Ostatní se musí zlepšit.

Koho by zajímalo moje běhání u Tisu, tak nebylo moc slavný a dá se najíct níže.
Ale ve zkratce – sobota. Chyby, Traky, finiš. Neděle – grupeto, žaket, finiš.

Mapa sobota / Mapa neděle

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s