Na Požáry

Klasika

I přes vábení východu oželím parádní klasikářský terén u Zlína a jedu vstříc legendárním Požárům. Nikdá jsem tam nebyl a jejich předzvěst je velmi silná. Touhu tvrdého zážitku umocňuje fakt, že závody pořádá Kamenice a to bude taky záruka velmi kvalitní podívané. Konkurence se sice moc nesjíždí, takže body nebudou , ale všechny chmury zahání komentující Ondra Semík a jeho hlášky ve stylu, že nějaký závodník by již měl jít na start a ty další už si nepamatuju. Chce to psát tyhlecty blogy dřív.

Ondra Semík, jako je dobrej

Sobotní klasika nabídla velmi slušnou porci hry s vrstevnicemi. Začátek jsem si hezky rozjel, ale už u map jsem moc nevěděl, co dál, byl jsem takový trochu nekoncentrovaný a dezorientovaný mládenec, co tam stál a bylo mu blbý stát a tak radši někam běžel. Naštěstí tam, kde jsem myslel, že bude jednička, byla skutečně jednička a to stejný se stalo i s dvojkou a tak jsem si řekl, že to asi nějak půjde a trochu se do toho vopřu, aby řeč nestála.

Avšak chyboval jsem hnedka na další kontrolu, kdy jsem si tak nějak nepříliš dobře a spíš skoro vůbec nehlídal buzolu, pak jsem ještě doběhl někam a myslel jsem, že jsem jinde a tam kde jsem byl, jsem si myslel původně, že jsem, ale přišla mi to blbost tam bejt. Navíc pak kontrolu 4 jsem podběhl, nebyl to můj den. Na pětku si tak trochu líznu zakázanej prostor, ale naštěstí jdu jen těsně vedle, ale moc pod kontrolou to nemám. Pak vemu 2 špatný volby, no a je to hotovo. Na druhým konci mapy, vyndanej a nejde to. Smyčku si oběhnu a pak se uvidí.

Já v sobotu

Naštěstí po smyčce přichází zajímavý dlouhý postup, který sice realizuju špatně, ale aspoň jdu dobrou volbu, z mapy už to vypadá na takovou ťukačku, to už bude paradá, to pude. Jenže pak přijde hustník a hnedka chytám další zásek na tej patnáctej kontrole. Následuje oblast do K21, která je velmi pěkná a i přes drobná zaváhání je to paráda. Vlastňák na kontrolu K23 je spíš takový pomyslný hřebíček do rakve dnešního závodu.

Jenže pak se vzmužím a trochu rozkmitám haksny a jdu si pro trochu zrychlení, jako trénink na klasiku, tam se tak musí po 80 minututách zrychlovat (tou dobou ještě netuším, že finále A bude na 120′). Pěkně si to cinkám lesem a některé postupy i vyhrávám a dostávám nový náboj na nedělní mejlda.

Je to lehce takové sloní ucho

Celkovej šestej flek je dobrej, prostě se to nesjelo no.

Mapa

Strava

Výsledky

husté mejdlo

Jelikož jsem na sobotní klasice potkal nějakej ten štít na neděli, nechalo se tušit, co se bude dít. Budou hustníky a nebude jich málo, to se asi se zlou potážu. Stavitel nás nechal nadechnout delším postupem k mapám a pak prásk ho! vostrá levá, čile do lesa.

Naštěstí je tam tůňka, ta to jistí, že jdu dobře. Chytnu první 2 a jsem dobrej. A je tady trojka, roztáčí se hustníková loterie. Vejraznej strom, ten si ťukám přímo královsky. V úvodní pasáži neexceluju, ale ani neprohrávám závod. Na čtvrtou chytnu glajzu a ženu ho.

Chybuju na pátej, žlutý cancour ukrytej v nehomogenní zelené 3 barev neodpouští byť sebemenší zaváhání, kterého se, s přehledem svým vlastním, dopouštím. S grácií zkušeného rutinéra si na chleba mažu velmi záludný postup na šestou a sám sobě se divím, že mi to v tomhle zeleném neřádu celkem chutná. Ustojím pár těžších kontrol, pohybuju se na hraně nejlepší 5, když v tom.

Přichází kontrola číslo 11, před kterou už jsem měl doopravdy to skvělé a stokrát omílané flow, jenže domnělý attack point ve formě jedničkového hustníčku u kontroly prostě nevidím a prohlubeň už vůbec ne, stojím nějakých 5-6m od kontroly a bohužel zazmatkuju a odběhnu se někam najít, než toto vše provedu, uteče minuta a já teprve razím tu správnou kontrolu. Bohužel attack pointem byla jakási hromada klestí a roští, asi na čarodky. Nenaděláš, jedeš dál.

Hned se oklepávám a jedu pilu. 2 lehčí kontroly mě vrací do hry, jenže delší postup volím hodně defenzivně a jdu velmi dlouhou obíhačku, kde ztrácím nějakých 20s, ale jakože jsem nelenil, tak jsem si mazácky namapoval další kontroly, abych jednu z nich našel na záda nějakýho vetoše, jednu pak náhodou a jednu pokazil.

Jednou jsem někde slyšel, že ten kdo dělá chyby, tak se musí polepšit.
A tak jsem se snažil se v závěru závodu polepšit, ale stejně jsem ještě docela jančil po lese a poztrácel nějaké vteřinky.

sběrná

Konečné 5. místo, dělené s Tukanem nakonec hodnotím, že by to fakt chtělo zlepšit.
Myslím, že to byl velmi povedený víkend, obě tratě se mi líbily, i když myslím, že tomu mejdlu by slušelo, kdyby tam pár kontrol nebylo, místy to připomínalo takový trochu řetízek.
Ale to je takový trochu nešvar. Ale jinak to bylo velmi dobré rozhodnutí zaject na Požáry. KAM nezklamala, díky 🙂

Mapa

Strava

Výsledky

zkušení lišáci