Rumcajsovy míle 2019

E1 nudle

Konečně se nachýlila druhá polovice srpna a já mohl ject po letech zase na Mrazáka.
Velmi mazaně jsem si napsal o pozdní start na E1, ačkoliv jsem to měl ze všech pracujících téměř velmi blízko. Bylo vyhověno, díky, a tak jsem byl vpuštěn do arény jako poslední vo půl šestej. Ještě v koridoru si zkušeně pohlídám kudy odbíhá starej lišák Tomáš Janovský a jde se na věc

Vyndám mapu a koukám na tu nudlej, tady snad nejde postavit mejdlo, si říkám. Šlo.
Měl jsem čas, na jedničku to valím kolem – je to uzlovka, ta bude šláplá, navíc u paseky. Na dvojku už to řežu trojkovým saigonem místo cestovky vokolo. To stejné na trojku, i tak ale držím nadějné druhé místo. Pak se setkám s vosama, podařilo se je voklepat a tak s čistým štítem pokračuju.

Neskutečně si namažu všechny na K5, která je v hustníku! Přepište dějiny. I přes tento dílčí úspěch padám mimo stupně, ale jedu jakous takous pilu. V tej votenřenej pasáži je třeba jet podlahu, pochopitelně né úplně na krev a navíc jít čistě. Propinkám se bez zaváhání ke kontrole 12, kde vycením zuby a jdu si zpátky pro bednu.

Pak se ale dostaneme zasejc k vosám a dělám chybu, podbíhám kontrolu. Pak chytnu minutu na K15, chodím kolem ní, ale prostě jí ne a ne najít. Přišlo několik menších zavahání a padám na 6.flek, v tej lidovej hantýrce jdu od válu.

Naštěstí přichází neskutečné asfaltové kritérium zakončené dokonce lanem, kde si to pinkám a sbírám to. Závěrečná pasáž je skalní masáž. A jedu kudlu, mám tam ty síly. Prosmýknu se na 4. místo a tlačím Píchala. Jenže.

Miška vočima pana Havlíka

Havlík to viděl. Stál u toho, když jsem přeběhl kontrolu asi o 80m v tej polovotevřenej průhlednej části a další minutovej zásek. Roumena jsem na sílu vorval, ale na bednu už to nedalo. Beťák byl 2 minutky a fous, škoda. Závěrem je ale potřeba zmínit, že to byla velmi pěkná, technická etapa a dobrá ukázka toho, jak lze i na velmi malém prostoru postavit hezký závod.

Mapa

Strava

Výsledky

E2 lehce fekálek

Druhá etapa už byla kolem rybníka. Za odměnu pozdního startu v pátečním antré, jsem si v sobotu užil trochu nešláplé divočiny a startoval v 1. Na startu hafo HDR a spol. Dobře už bylo. Začátkem proletím velmi čile a na čtvrtej kontrole se rozhodnu, že půjdu po asfaltovej vokolo.

Budím ještě rozespalé rybáře a pár pobudů, kteří ponocovali a startovali až pozdě. Při letmém pohledu na aktuální tempo s hrůzou zjištuju, že jsem to asi přeťáp, když jsem měl na cibulích 2:55/km. Trochu zpomalím a vohnu to do lesa. Na K5 jsem ještě druhej, ale pak to začne a já mizím z piedestalu do povzdálí.

Přichází úsek, kde tropím jednu hloupost za druhou a pěti chybně navlečenými korálky v řadě mizím v propadlišti a vyklízím pozice lepším. V oblasti kolem rekreačního areálu Pařez jsem si nepotykal s terénem a v onom legendárním fekálu utopil statečně otevřený závod.

BJEŽÍŠ slabě

Naštěstí mě doběhl o několik minut za mnou startující Vojta Kettner a slovy „už aby byly PPéčka“ mě trochu uklidnil. Jako ono to nebylo tak hrozný, ale sem tam tam nějaká ta vostružinka byla, ale pokud chce člověk vybudovat profil komplexního závodníka, tak musí umět i v tomhle. Se Švojtím si to pinkáme krajinou, občas se rozdělíme, abychom se na kontrole zase sešli.

Doopravdy si zazávodíme až v tej skalní části na konci tratě, která nakonec nabídne velmi hezký pohlazení na duši i na lejtka. Nakonec jsem to vytáhl na 10.flek, což beru. A třeba jsem i trochu pošetřil na poslední klání.

Mapa

Strava

Výsledky

E3 rumcajs

Na závěr mám opět dobrý los a startuji ke konci celého pole vlčáků. Už skoro jdu do koridoru, když v tom vidím Ďuka, který právě vystartoval, jak chce v koridoru přelézt voplocenou, co je jihozápadním směrem od mapáče. Paní Benešová mu řekla, že tam nesmí a tak to dorval na asfalt a šel kolem. Ale asi se to nevyplatilo, poněvadž dostal na K1 něco přes 3 minuty a celkově byl v etapě předposlední. Z toho plyne ponaučení, choďte nějak lépe ty závody.

Já se naopak všem nástrahám startu vyhnul a jel si pěkně kudlu. Měl jsem kliku, že zrovna nejel vlak a já nemusel čekat, až třeba projede. Ocitl jsem se pak na velmi zajímavé části mapy. Skály jak hovado, občas bylo velmi srandovní někam se dostat.

Šimon si to pinká

Já to tam proskočil a sebral si ty 2 kontroly jako maliny, čímž jsem si ušetřil poměrně veliké penzum času, které bych tam mohl strávit, kdybych chyboval nebo tak něco. Pak ale přišla chybka, kdy jsem na K10 nevylezl potřebně vrstevnic a hledal lampion vo patro níž, pak se to ale podařilo. Ale trochu zbytečnejch 30s tam naskočilo. Pak koleje, bába Tě vomeje.

Partie trati do K16 jsem si velmi líbezně proběhl a diktoval jsem si stále velmi ostré tempo. Kontrola 17ka byla velmi jedovatá, bylo potřeba najít kontrolu s biliárovou přesností. Jako mně se to navzdory všem předpokladům podařilo a mohl jsem stále pomýšlet na úspěch. Pak byl kopec a skály, to je moje, tam to musím otevřít.

Když už jsem to všechno krásně sebral, tak jsem nevzal sběrku a nechal tam tak 10s, které mi na konci chyběly na Beťáka. Velmi velká škoda, ale třeba odplata ještě přijde. Celkově jsem dokončil pátej, což je vzhledem k sobotnímu blikanci na tej klasickej, ještě velmi přijatelný vejsledek

Mapa

Strava

Výsledky / Celkové výsledky

Závěrem je potřeba poděkovat pořadatelům, že zvládli 3 etapy na takto prťavém prostoru. Klasiku v tomhle fakt postavit nešlo, ale já se bavil celou dobu. Rozmanitost zdejšího terénu je až děsivá.

a hledáš